106 річниця бою під Крутами!
"Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
«На порох стерти, перебити!» —
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити, Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей — не перемогти!"
Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам, які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя. Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.
29 січня в Україні минає 106 річниця бою під Крутами! До річниці цих подій у Стенятинській ЗШ І-ІІІ ступенів вчителька історії, класний керівник 8 класу Олена Мар'янівна Дзядик провела з учнями виховну годину на тему: "Вони загинули, щоб ми жили".
Сумні події тих років до болю перекликаються з сьогоденням. Знову, як і колись росія намагалася захопити Київ, знову загарбники мають більшу чисельність військових, та все ж їм знову протистоїть український народ – сильний духом, який дуже любить свободу, свою Батьківщину та найбільше цінує життя у вільній УКРАЇНІ!!!
Ми повинні пам’ятати своїх Героїв, адже Герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо...