НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛАЗЗСО І-ІІІ ступенів Сокальський ліцей № 3 - учасник Всеукраїнської реформи впровадження Концепції   Нової української школи з 2017 року. 

   Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Батьки – активні учасники створення освітнього середовища, що сприяє співпраці та взаєморозумінню учасників навчального процесу. 

   Основні засади реформи шкільної освіти та орієнтовний графік впровадження реформи викладено в Концепції Нової української школи. 

   Пілотування Нової української школи в початкових класах тривало 4 роки – з 2017 до 2021, а усі першокласники та першокласниці України розпочали навчання НУШ у 2018 році. Метою пілотування було розробити, науково обґрунтувати та експериментально перевірити навчально-методичне забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової освіти. Участь у пілотуванні брали 143 школи України, з них 9 закладів освіти від Львівської області (серед них -заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Сокальський ліцей №3). 

     Учителі початкових класів Гонтарик Євгенія Ярославівна та Ваник Зоряна Петрівна розпочали пілотування НУШ у 2017 році. 

     З 1 вересня 2021 року в школах України в пілотних 5-х класах стартувала НУШ. Першими новий Державний стандарт базової середньої освіти впроваджують 136 шкіл України. Від Львівської області участь в пілотуванні беруть 7 закладів освіти ( серед них -заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сокальський ліцей №3 Сокальської міської ради). 

     Класні керівники 5-х класів Яроцька Мар’яна Петрівна та Гущин Руслана Олегівна розпочали пілотування НУШ у 2021 році,яке триває і сьогодні. 

Нормативне забезпечення проєкту: